12 November 2025 - 20:54
Nedda El-Asmar hoofd van de Koninklijke Academie Antwerpen
Nedda-El Asmar, sinds 2019 docent en artistiek coördinator Juweelontwerp & Edelsmeedkunst aan PXL-MAD School of Arts Hasselt, wordt vanaf begin december 2025 hoofd van De Koninklijke Academie voor Schone Kunsten Antwerpen | AP Hogeschool.
Met deze historische aanstelling wordt Nedda het allereerste vrouwelijke hoofd in het meer dan 360-jarige bestaan van de gerenommeerde Antwerpse School of Arts.
Nedda El-Asmar (°1968, Aalst) werd geboren in een Belgisch-Palestijns gezin. Ze studeerde Juweelontwerp & Edelsmeedkunst aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen en Jewellery Design, Gold & Silversmithing aan het Royal College of Art in Londen. Sindsdien heeft ze een indrukwekkende carrière opgebouwd als designer en docent. Haar werk omvat een breed scala aan producten. Ze heeft samengewerkt met vooraanstaande internationale merken zoals Hermès, Puiforcat, Robbe & Berking en Villeroy & Boch.
Van 2007 tot 2019 was Nedda artistiek coördinator en docent Juweelontwerp aan de Koninklijke Academie waar ze binnenkort als nieuw hoofd Johan Pas zal opvolgen. PXL-MAD wenst Nedda alle succes met haar nieuwe uitdaging.